Jezdil jsem v cizině a doma teď nemůžu !

3.5.2008 16:08

Re: Jezdil jsem v cizině a doma teď nemůžu!

13.6.2008 13:59 vložil Dan  IP: v33.net.upc.cz

Odpověď z ministerstva dopravy na dotaz co dělat v této situaci: Pokud je Vaše osvědčení profesní způsobilosti řidiče neplatné, jak uvádíte, nelze provést jeho výměnu za průkaz profesní způsobilosti řidiče. Doporučujeme Vám proto přihlásit se do školícího střediska, kterému udělil akreditaci k této činnosti příslušný krajský úřad. Po absolvování výuky, výcviku a složení předepsané zkoušky, vydá Vám obecní úřad obce s rozšířenou působností, podle místa trvalého nebo přechodného pobytu na území České republiky, na základě písemné žádosti průkaz profesní způsobilosti řidiče. Tento postup je v souladu se zákonem č. 247/2000 Sb., o získávání a zdokonalování odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel a o změnách některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů. Ing. Josef Pokorný ředitel Odbor provozu silničních vozidel Tak nevím, jestli mi něco uniká, ale pokud vím, tak "školící střediska, kterým udělil akreditaci k této činnosti příslušný krajský úřad" žádnou výuku a výcvik k získání průkazu profesní způsobilosti řidiče v současnosti neprovádí... Opravdu hodnotná odpověď, která jim trvala bezmála měsíc... Nejvyšší čas najít si úplně jinou profesi...